Search
Close this search box.

SKP Przeglądy rejestracyjne

Strona główna » SKP Przeglądy rejestracyjne

Posiadamy niezbędne zaplecze techniczne do wykonywania przeglądów rejestracyjnych dla różnego typu pojazdów. Nasza wykwalifikowana kadra przeprowadza wszelkie badania techniczne zgodnie z obowiązującymi standardami. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów zagwarantuje Państwu szybką i profesjonalną obsługę. Oferujemy również usuwanie wykrytych podczas badania usterek.

Zapraszamy, ulica Westerplatte 55B Świdnica
Zapraszamy również do odwiedzenia strony naszej stacji:
Stacja Kontroli Pojazdów Świdnica.


Badania techniczne (przeglądy rejestracyjne) wykonywane w naszym serwisie:

 • okresowe badania techniczne pojazdów jednośladowych (motocykle)
 • okresowe badania techniczne samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t d.m.c
 • okresowe badania techniczne taksówek (pojazdy typu TAXI)
 • okresowe badania techniczne pojazdów z zamontowaną instalacją gazową
 • okresowe badania techniczne pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy i egzaminowania kandydatów na kierowców
 • pierwsze badania techniczne pojazdów sprowadzonych z zagranicy
 • badania techniczne samochodów powypadkowych
 • badanie techniczne po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego
 • dodatkowe badania techniczne pojazdów wyposażonych w hak holowniczy
 • badanie techniczne pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego
 • badanie techniczne pojazdów uprzywilejowanych
Dodatkowe rozporządzenie z dnia 18 września 2009
Cennik przeglądów rejestracyjnych
 
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 29 września 2004 r.
w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów
oraz przeprowadzaniem badań technicznych pojazdów
(Dz.U. nr 223 z dnia 14 października 2004 r., poz. 2261 z późniejszymi zmianami)
Cennik obowiązuje od 29.10.2004 r.

W ramach projektu utworzona została stacji kontroli pojazdów, w wyniku tego działania wykonane zostały roboty budowlane polegające na dostosowaniu istniejących pomieszczeń do wymogów określonych w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z 10 lutego 2006 w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów oraz zakupione będą urządzenia niezbędne do wykonywania usługi przeglądów okresowych. W ramach wyposażenia zakupione były urządzenia spełniające wymogi określone w ww. Rozporządzeniu m.in. Linia diagnostyczna do badania pojazdów o DMC do 3,5t, szarpaki, urządzenie do analizy spalin wraz z dymomierzem, geometria zawieszenia pojazdu w technologii 3D, przyrząd do pomiaru i regulacji ciśnienia powietrza w ogumieniu pojazdu przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł pojazdu, miernik poziomu dźwięku, przyrząd do kontroli złącza elektrycznego pojazd-przyczepa, przyrząd do wymuszania kontrolowanego nacisku na mechanizm sterowania hamulcem najazdowym przyczepy, opóźnieniomierz do kontroli działania hamulców, przyrząd do pomiaru w szybach pojazdu współczynnika przepuszczalności światła, wózek warsztatowy z wyposażeniem, komplet kluczy dynamometrycznych czy mobilny tester usterek zapisanych w sterownikach pojazdu. Dodatkowo w ramach projektu zakupiono urządzenia pozwalające świadczyć usługi kontroli i pomiaru wtryskiwaczy typu common rail, obsługi aut z klimatyzacją z czynnikiem R1234yf, pomiar i regulacja świateł w oświetleniu typu ksenon i led oraz testowania i obsługi urządzeń akumulatorowych w pojazdach hybrydowych i elektrycznych, usługi te nie były dotychczas świadczone z uwagi na brak odpowiednich urządzeń.

Głównym celem przedmiotowego projektu jest wzmocnienie potencjału przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych usług prowadzących do stworzenia kompleksowej oferty i pozyskanie nowych klientów. Cel został osiągnięty dzięki uruchomieniu stacji kontroli pojazdów oraz zakupie urządzeń do diagnostyki pojazdów. Dzięki wdrożeniu projektu oferta firmy została powiększona. Dodatkowo w ramach projektu utworzone zostało 1 trwałe miejsce pracy, dla pracownika stacji kontroli pojazdów.

Całkowita wartość projektu wyniosła – 695 515,62

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło – 224 236,66


5/5 – (13 votes)