Search
Close this search box.

Serwis klimatyzacji

Strona główna » Serwis klimatyzacji

W ramach oferowanych usług proponujemy: kontrolę szczelności układu, odgrzybianie oraz nabijanie klimatyzacji. Takie zabiegi powinno się wykonać corocznie.


Układ klimatyzacji odpowiedzialny jest za wymianę powietrza w samochodzie. Jego zadaniem jest utrzymanie właściwej wilgotności i temperatury w aucie, która wpływa bezpośrednio na komfort jazdy. Wbrew panującej opinii przydaje się ona nie tylko latem. Mokre ubrania w deszczowy dzień o każdej porze roku powodują, że w aucie pojawia się wilgoć, przez którą parują szyby. Dzięki klimatyzacji łatwo i szybko można osuszyć powietrze w samochodzie. Dodatkowo regularne używanie wpływa korzystnie na jej stan techniczny. Dobrze jest raz na miesiąc włączyć ją chociaż na chwilę, żeby sprężarka była stale nasmarowana.

Serwis Klimatyzacji:

  • próba szczelności układu ;
  • opróżnienie układu z czynnika;
  • oczyszczenie czynnika i układu z wody;
  • napełnienie układu odpowiednią ilością, UV, czynnika i oleju;
  • napełnianie klimatyzacji.

Zakres usług związanych z klimatyzacją w samochodzie:

• Napełnienie klimatyzacji / nabijanie klimatyzacji
W skład usługi wchodzi opróżnienie układu z czynnika, oczyszczenie czynnika i układu z wody, napełnienie klimatyzacji czynnikiem, pomiar efektywności chłodzenia oraz kontrola sprężarki klimatyzacji, wentylatora i zaworków.
• Ozonowanie / odgrzybianie klimatyzacji
Czyszczenie klimatyzacji – odgrzybianie ozonem. Do samochodu wstawiany jest ozonator, a ozon dzięki swoim właściwościom eliminuje bakterie.
• Kontrola szczelności układu klimatyzacji
Wstępne sprawdzenie szczelności próżnią. Następnie układ jest napełniany tzw. Mr. Greenem. Po tygodniu klienci wracają żeby sprawdzić szczelność klimatyzacji w warunkach wysokiego ciśnienia układu.

PAMIĘTAJMY – SERWIS MINIMUM RAZ DO ROKU!

Klimatyzację należy serwisować raz do roku przed sezonem letnim. Do czynności serwisowych zalicza się sprawdzenie ilości czynnika chłodniczego, sprawdzenie szczelności układu, sprawdzenie poprawności działania wszystkich elementów znajdujących się w układzie klimatyzacji, dezynfekcja układu wraz z wymianą filtra kabinowego (pyłkowego).

4,9/5 – (11 votes)