Search
Close this search box.

Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla?

Strona główna » Aktualności » Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla?

Przychodzi ten moment kiedy rodzina się powiększa. Dla wielu mężczyzn jest to czas wyzwań, potrzeby jak i oczekiwania diametralnie się zmieniają. Nachodzi wtedy również pytanie. Czy nasze auto nie jest za małe? Czy wózek się zmieści? A gdzie ulokujemy psa na podróż?

Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla?

Częstym rozwiązaniem jest minivan. Jest to samochód niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych. W Europie moda ta dotarła dużo później a jednym z pierwszych producentów był koncern samochodowy Renault. Można śmiało stwierdzić, że poradzili sobie świetnie. Jako, że minivan Espace był zbyt drogi dla przeciętnego Europejczyka, postanowiono stworzyć niewiele mniejszą wersję Scenic. I to był strzał w dziesiątkę!

Klasyczny Minivan dla całej rodziny

Klasyczny, kompaktowy minivan. Każdy kto miał okazję prowadzić auto choć przez chwilę twierdził, że jest to auto niezwykle funkcjonalne. Jest to auto idealne dla singla jak i rodziny z dziećmi. Przedział pasażerski jest dobrze zagospodarowany zachowując przy tym dużo przestrzeni zapewniającej komfort jazdy. Nie bez przyczyny Renault Scenic otrzymał tytuł Samochodu Roku 97! Cechuje je bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, komfort jazdy, pojemny bagażnik. Renault nie zapomniał też o osobach szukających czegoś więcej niż auto rodzinne. Dla nich bowiem wyszła wersja Scenica RX4 z napędem na obie osi.

Niezawodny na tle konkurencji

Choć produkcja wspomnianej wersji nie trwała długo to i tak przypadła do gustu wielu klientom. Ponadto, Scenic charakteryzuje się bogatą wersją silnikową i dość sporą dozą niezawodności. W starszych modelach z 1998 roku pojawiały się problemy z układem kierowniczym jednak szybko zostały naprawione. Jeśli szukamy naprawdę wygodnego, niezawodnego minivana to Renault Scenic jest bezkonkurencyjny. Dodatkowym plusem jest dość przystępna cena tych aut. W szczególności w porównaniu z innymi minivanami z tej samej półki cenowej i jakościowej.

Pasażerowie zasiadający na tylnej sofie w tym rozbrykane dzieci będą mieć frajdę z jazdy.
Przestronny, wygodny dużo miejsca oraz oszczędny w spalaniu. Scenic jest idealny zarówno dla rodziny dla spokojnej jazdy jak i singla.

Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla?

5/5 - (2 votes)