Search
Close this search box.

Renault Laguna – czy sprawiedliwie nazywana jest królową lawet? Próbując odpowiedzieć na to pytanie przyjrzymy się danej marce.

Strona główna » Aktualności » Renault Laguna – czy sprawiedliwie nazywana jest królową lawet? Próbując odpowiedzieć na to pytanie przyjrzymy się danej marce.

budowa belkiRenault Laguna jest rozsądnym wyborem dla osób, które chcą przestronnego auta za niewielkie pieniądze.

Renault Laguna – czy sprawiedliwie nazywana jest królową lawet?

Zalety
Renault Laguna, mimo niskich pozycji w rankingach niezawodności, cieszy się zainteresowaniem osób poszukujących wygodnego i przestronnego samochodu w miarę przystępnej cenie. Rozpiętość jest dość duża bo od 5 do 10 tysięcy za auto z 2001 roku. Za Renault Lagunę z 2007 roku, czyli z ostatnich lat produkcji, utrzymaną w dobrym stanie można zapłacić do 20 tysięcy złotych. Jest to rozsądna cena za proponowane w standardzie:
6 poduszek powietrznych, ABS, ESP, elektryczne szyby, centralny zamek, komputer pokładowy i system monitorowania ciśnienia powietrza w kołach. Charakterystyczna dla Renault Laguny jest karta, która zastępuje tradycyjny kluczyk. Pojazd uruchamia się przyciskiem „start” usytuowanym na desce rozdzielczej. Mimo że upłynęło sporo czasu od ostatniego wypustu Renault Laguny, wygląd zewnętrzny nie wydaje się przestarzały i wciąż może się podobać. Obszerne nadwozie kryje wygodne wnętrze wystarczające ze spokojem dla pięciu osób. Auto prowadzi się bardzo pewnie, dobrze radzi sobie z nierównościami, zapewniając komfortowe warunki podróży. Oprócz wyżej wymienionych zalet samochód ten posiada jednak wady…

Wady
Zawieszenie w Renault Laguna – patrząc na statystyki – ulega częstym awariom. Elementy, które najczęściej należy wymienić, to drążki kierownicze oraz tylna belka. Wymianę najlepiej powierzyć serwisowi, który zajmuje się takimi usterkami profesjonalnie. Nasza firma posiada kilkunastoletnie doświadczenie w naprawach aut francuskich. Na nasze usługi dajemy 3-letnią gwarancję.
W Renault Laguna zawodna jest również elektronika. Jakże efektowna plastikowa karta do systemu zapłonu nie jest odporna na uszkodzenia. Gdy karta ulegnie awarii, wówczas czujnik nie jest w stanie jej wykryć. Naprawa jest często niemożliwa, a wymiana karty to dość kosztowny wydatek.

Renault Laguna jest rozsądnym wyborem dla osób, które chcą przestronnego auta za niewielkie pieniądze. Nasz serwis pomoże Ci uważnie obejrzeć samochód przed zakupem, sprawdzi stan zawieszenia, ewentualnie doprowadzi do stanu używalności.

Renault Laguna - czy sprawiedliwie nazywana jest królową lawet?

5/5 - (1 vote)