Nie jest to jednak samochód bezawaryjny. Jedną z jego wad jest zawieszenie, które szczególnie „czuje jazdę” po polskich drogach. Tu newralgicznym punktem może być zwłaszcza belka Renault Megane. Czym jest ten element i co robić, gdy nie funkcjonuje prawidłowo?

Belka skrętna Renault Megane – do czego służy?

Tylna belka Renault Megane to element zawieszenia odpowiadający za utrzymanie większości ciężaru pojazdu oraz mający zasadniczy wpływ na geometrię kół. Ponadto pełni niebagatelną rolę w ogólnym bezpieczeństwie jazdy. Jeśli belka Renault Megane zostanie uszkodzona, wyraźnie odczuje się problemy ze sterownością oraz ogólnym komfortem jazdy. Na tym nie koniec – jeśli belka tylna Renault Megane nie zostanie naprawiona, a samochód jest używany, może prowadzić to do uszkodzeń kolejnych części samochodu.

Jeśli nie zajmiesz się sprawą od razu, z biegiem czasu będzie coraz gorzej, a koszty wymaganych napraw wzrosną. Dlatego najlepiej zająć się tym problemem od razu, gdy tylko odczujesz pierwsze objawy uszkodzenia. I tu z pomocą przychodzi nasz serwis.

Czy można uniknąć zużycia belki skrętnej w Renault Megane?

Podobnie jak i inne elementy pojazdu, także tylna oś Renault Megane ulega naturalnemu zużyciu na skutek eksploatacji. Jest to proces, którego nie da się w żaden sposób powstrzymać, a jego szybkość zależy m.in. od intensywności eksploatacji pojazdu oraz jakości dróg, po których się porusza. Prędzej czy później belka skrętna Megane ulegnie zużyciu. Można nieco odsunąć ten proces w czasie, regularnie sprawdzając i wymieniając uszczelniacze oraz kontrolując stan łożysk.

Naprawa tylnej belki skrętnej w Renault Megane

Jeśli potrzebna jest naprawa tylnej belki Renault Megane, oferujemy profesjonalne wykonanie tej usługi w naszym serwisie. Od ponad dziesięciu lat zajmujemy się tym w naszych warsztatach zlokalizowanych w największych miastach Polski. Nasi doświadczeni mechanicy doskonale znają się na francuskich samochodach, a regeneracja belki Renault Megane to czynność zajmująca im kilka godzin – dlatego naprawa może zostać wykonana tego samego dnia.

W rękach naszych fachowców belka Megane jest całkowicie bezpieczna – korzystamy wyłącznie z oryginalnych, fabrycznych części, a nasi pracownicy przechodzą regularne szkolenia, podnoszące ich kompetencje. Ponadto na wszelkie naprawy udzielamy gwarancji. Dlatego masz pewność, że odnowiona belka skrętna Renault Megane będzie działać perfekcyjnie przez kolejne lata eksploatacji pojazdu.