Kierowcy mają do wyboru wiele różnych samochodów dostawczych. Jednym z popularniejszych pojazdów jest Peugeot Partner, który przed wprowadzeniem nowej wersji w 2010 roku niezwykle przypominał bliźniaka z koncernu PSA – Citroena Berlingo. I podobnie jak ten drugi model, przez częste obciążenie bagażnika miewa problemy z belką tylnego zawieszenia. Użytkownicy muszą więc pamiętać o regularnej naprawie i regeneracji tylnej belki do Peugeot Partner.

Naprawa i regeneracja belki tylnego zawieszenia Peugeot Partner

Peugeot Partner, jak wszystkie samochody francuskie, posiada zawieszenie przystosowane do dróg o lepszym stanie nawierzchni niż jezdnie w Polsce. Wszechobecne ubytki na trasie powodują, że tylna belka do Peugeot Partner zużywa się po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Regeneracja tylnej belki Peugeot Partner jest więc wymagana, a proces z pewnością zapobiegnie dalszemu uszkadzaniu auta. Warto więc pomyśleć o cyklicznym serwisie i kontroli jakościowej belki skrętnej Peugeot Partner, aby cieszyć się z bezproblemowej jazdy na co dzień. Belka skrętna Peugeot Partner ma duży wpływ na komfort jazdy, ale stan zawieszenia wpływa przecież nie tylko na komfort jazdy, ale pozwala też zachować bezpieczeństwo na drodze. Oś Peugeot Partner to bardzo ważny element pojazdu.

W Peugeot Partner tylna belka składa się z poprzecznicy zwanej rurą nośną, która jest przymocowana do podwozia przy pomocy trawersów z poduszkami mocującymi. Na dwóch końcach rury zamontowane są czopy z wahaczami. Poprzeczne drążki skrętne pełnią rolę elementu sprężystego. W przypadku typowego zawieszenia tą rolę pełnią sprężyny. Skomplikowana konstrukcja wymaga specjalnych narzędzi, dlatego wyłącznie eksperci są w stanie dobrze zregenerować wymienione elementy belki tylnego zawieszenia. Regeneracja tylnej belki Peugeot Partner jest procesem złożonym i skomplikowanym.

Nasza firma doskonale zna się na takiej naprawie. Przez ponad 10 lat zdobyliśmy doświadczenie w tej dziedzinie. Potrafimy ocenić, czy zabieg regeneracji tylnej belki jest już konieczny w konkretnym modelu auta. Regeneracja tylnych belek Peugeot Partner to nasza specjalność.

Zobacz również: Naprawa tylnej belki w innych modelach Peugeot