Kierowcy mają do wyboru wiele różnych samochodów dostawczych. Jednym z popularniejszych pojazdów jest Peugeot Partner, który przed wprowadzeniem nowej wersji w 2008 roku niezwykle przypominał bliźniaka z koncernu PSA – Citroena Berlingo. I podobnie jak ten drugi model, przez częste obciążenie bagażnika miewa problemy z zawieszeniem. Użytkownicy muszą więc pamiętać o regularnej naprawie tylnej belki.

Naprawa belki tylnego zawieszenia Peugeot Partner

Peugeot Partner, jak wszystkie samochody francuskie, posiada zawieszenie przystosowane do dróg o lepszym stanie nawierzchni niż jezdnie w Polsce. Wszechobecne ubytki na trasie powodują, że tylna belka zużywa się po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Regeneracja tylnej belki belki Peugeot Partner jest więc wymagana, a proces z pewnością zapobiegnie dalszemu uszkadzaniu auta. Warto więc pomyśleć o cyklicznym serwisie, aby cieszyć się z bezproblemowej jazdy na co dzień. Stan zawieszenia wpływa przecież nie tylko na komfort jazdy, ale pozwala też zachować bezpieczeństwo na drodze.

W Partnerze tylna belka składa się z poprzecznicy zwanej rurą nośną, która jest przymocowana do podwozia przy pomocy trawersów z poduszkami mocującymi. Na dwóch końcach rury zamontowane są czopy z wahaczami. Poprzeczne drążki skrętne pełnią rolę elementu sprężystego. W przypadku typowego zawieszenia tą rolę pełnią sprężyny. Skomplikowana konstrukcja wymaga specjalnych narzędzi, dlatego wyłącznie eksperci są w stanie dobrze zregenerować wymienione elementy. Regeneracja tylnej belki Peugeot Partner jest procesem złożonym i skomplikowanym.

Nasza firma doskonale zna się na takiej naprawie. Przez ponad 10 lat zdobyliśmy doświadczenie w tej dziedzinie. Potrafimy ocenić, czy zabieg jest już konieczny w konkretnym modelu auta.

Zobacz również: Naprawa tylnej belki w innych modelach Peugeot