Tylna belka Peugeot 106

Peugeot 106 – naprawa i regeneracja tylnej belki – nasza oferta

Paletę silnikową stanowiły jednostki: 1,0 i 1,1 litra, zarówno gaźnikowe, jak i z wtryskiem jednopunktowym, wtryskowa o pojemności 1,4 l oraz diesel o pojemności 1,4 i 1,5 l. Silnik 1.6 występował w modelu XS, a w 1995 roku wprowadzono mocniejszą odmianę do wersji XSi. Dostępnymi wersjami wyposażeniowymi były podstawowa XN, następnie XR, najbogatsza XT i usportowione XS oraz XSi. Dodatkowo, w 1994 roku wprowadzono na rynek wersję Rallye z silnikiem 1.3 o mocy 101 KM.

Naprawa belki tylnego zawieszenia Peugeot 106

Peugeot 106 to samochód o konstrukcji, którą obecnie można uznać za klasyczną. Silnik i skrzynia biegów umieszczone poprzecznie, oczywiście napęd kół przednich. Przednie zawieszenie typu Mc Pherson ze stabilizatorem. Właściwości jezdne są, na przekór stosunkowo miękkiemu zawieszeniu, zaspokajające. Zwinne i zwrotne są zwłaszcza modele ze wspomaganiem kierownicy. Bez wspomagania auto prowadzi się nieco trudniej, ale ze względu na stosunkowo niską masę pojazdu, nie jest tragicznie. Uważać jednak trzeba na wersje wysokoprężne, w których jednostka napędowa jest wyraźnie cięższa, a wspomaganie nie wchodziło do wyposażenia standardowego. Standardowo „stoszóstka” dysponowała raczej skromnie wyposażonym wnętrzem.

Tylne zawieszenie z wahaczami wleczonymi z typową belką skrętną jest w tym aucie niestety bolączką. Co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów auto powinno przejść zabieg regeneracji tylnej belki. Nasze warsztaty idealnie się do tego nadają. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w naprawie tylnego zawieszenia w autach nie tylko marki Peugeot ale również Citroen czy Reanult.

CZĘŚCI:

Zestaw łożysk z uszczelniaczami na stronę: 97 zł

Fabryczny czop tylnej belki: 137 zł

ROBOCIZNA I KOSZTY NAPRAWY:

Robocizna: 299 zł

W przypadku wymiany samych łożysk koszt naprawy wynosi: 493 zł

Jeśli jeden z czopów będzie uszkodzony, cena wyniesie: 630 zł

Jeżeli oba czopy będą skorodowane koszt naprawy wyniesie: 767 zł

Czas naprawy:

max 3 godziny

Gwarancja:

3 lata bez limitu kilometrów

Oferujemy usługę, jaką jest regeneracja belki w samochodzie Peugeot 106. Bez wątpliwości taka belka wytrzyma o wiele dłużej aniżeli czas gwarancyjny, przyjmujemy że gdyby wytrzymała do pierwszej naprawy 8 lat to tak będzie i po naszej naprawie, ponieważ wszystkie części i materiały są fabryczne. Po takiej naprawie belka jest jak nowa.

Oczywiście powyższe wyliczenie nie obejmuje każdego auta. Zmęczenie materiału belki zależy głównie od trybu użytkowania, w przypadku mocnego zużycia może być konieczna wymiana wahacza czy też poduszek na belce. Taką usługę realizujemy w cenie, dopłata obowiązuje tylko za dodatkowe części.

Jeżeli interesuje Cię regeneracja tylnej belki (Peugeot 106), to jesteś w dobrym miejscu. Nasz serwis samochodowy, specjalizujący się w samochodach francuskich oferuje szeroki zakres usług mechanicznych. Uszkodzenie belki nie musi wiązać się z koniecznością jej wymiany, w wielu przypadkach możliwa jest regeneracja belki Peugeot 106, co przedłuża jej żywotność i znacząco obniża cenę naprawy.

Mamy warsztaty w czterech miastach w Polsce – w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Zapraszamy do naszego serwisu. Twoje auto będzie Ci wdzięczne.

Tylna belka Peugeot 106

4,7/5 – (40 votes)