Citroen Xsara jest samochodem osobowym typu hatchback lub kombi należącym do segmentu C. Jest następcą modelu ZX. Samochód I generacji zadebiutował w 1997 roku i był produkowany do 2004 r.  Model ten miał przed sobą trudne zadanie. Poprzednik ZX zniechęcał kapryśną naturą co dawało kiepski start nowego modelu. Firma Citroen obiecywała jednak zupełnie nową jakość wykonania, co się udało. Ulepszenia nadwozia i innych zespołów sprawiły, że Xsara była najlepiej sprzedawanym modelem Citroena w Europie, a w Polsce znalazła wielu nabywców. Auto oferowane było z nadwoziem 3 lub 5-drzwiowym oraz kombi. Wnętrzne było przestronne, fotele, jak i tylna kanapa wygodna. Pomyślano o schowkach na drobiazgi (m.in. zamykane w uchwytach drzwi).  Bagażnik najpopularniejszej wersji 5-drzwiowej ma objętość 440 l, a po złożeniu tylnego siedzenia mieści 1190 litrów. Jakość materiałów jest przeciętna i po kilku latach użytkowania da się zauważyć przykłady niedokładnego spasowania.

W latach 2004 – 2006 Citroen Xsara był jednym z najbardziej utytułowanych samochodów rajdowych na świecie. Sebastien Loeb zdobywał tytuł Mistrza Świata jego usportowioną wersją WRC. Pojazd wykazuje niezwykłą stateczność w ruchu, a przyczynia się do tego zawieszenie kół, które jest jednocześnie największą bolączką tego modelu. Dość szybko ulega zużyciu, dlatego warto pamiętać że belka Citroen Xsara powinna być regularnie sprawdzana i diagnozowana.

Naprawa tylnej belki skrętnej Citroen Xsara

Oprócz dynamiki w samochodach osobowych bardzo ważne jest też bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tymi cechami zdecydowanie może poszczycić się Xsara pod warunkiem, że jest poddawana regularnej kontroli. Tylna belka w Citroenie ulega czasem uszkodzeniu nawet po kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów. Zła kondycja zawieszenia naraża pojazd na kolejne uszczerbki, które w efekcie mogą uniemożliwić dalszą jazdę.

Jako profesjonalny serwis samochodowy, dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym klientom odzyskać przyjemność z podróżowania Citroenem Xsara. Zajmujemy się naprawą aut francuskich, dlatego bardzo szybko jesteśmy w stanie zareagować na problem i znaleźć jego przyczynę, która nierzadko tkwi w zawieszeniu. Regeneracja tylnej belki w tym modelu trwa zaledwie kilka godzin, a po naprawie jest jak nowa. Auto znów daje się prowadzić bez zastrzeżeń.

Regeneracja tylnej belki Citroen Xsara w naszym serwisie przebiega szybko i profesjonalnie.

Zobacz również: Naprawa tylnej belki w innych modelach Citroen