Samochody te produkowane były przez siedem lat. Od 1996 roku autko przeszło sporo modyfikacji. Występowało wyłącznie w wersji  hatchback  trzy i pięciodrzwiowe, ale pokazały się również wersje specjalne: dostawczy oraz z silnikiem elektrycznym. Saxo opcjonalnie wyposażony był we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, ABS, poduszki powietrzne. Model VTS z silnikiem 1.6 16v o mocy 118KM i masie 900kg dawał dużą dynamikę i przyjemność szybkiej jazdy.

Naprawa belki tylnego zawieszenia Citroen Saxo

Nadwozie, jak i wyposażenie  Saxo, jest bardzo przyjemne i zapewnia wygodę podróżowania czterem osobom. Wadą samochodu Citroena Saxo jest zawieszenie, które potrafi ulec uszkodzeniu już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Części do tego modelu na szczęście nie są drogie, lecz zawieszenia czyli tylnej belki nie da się kupić nowej, a z używaną belką możemy narobić tylko więcej problemów.

Nasza firma zajmuje się zawieszeniami w autach francuskich już kilkanaście lat. Regeneracja tylnej belki w Saxo zajmuje nam maksymalnie trzy godziny, gdzie w tym czasie doprowadzimy zawieszenie Twojego samochód do stanu niemal fabrycznie nowego.  Bezpieczeństwo i wygoda powróci tuż po wizycie w jednym z naszych serwisów.