Search
Close this search box.

Naprawa i regeneracja tylnej belki Citroen

Strona główna » Regeneracja tylnej belki » Naprawa i regeneracja tylnej belki Citroen

Citroen jest francuską marką samochodów osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych. Wraz z inna rodzimą firmą Peugeot tworzą wspólnie koncern motoryzacyjny PSA. Nazwa marki pochodzi od nazwiska założyciela Andre Citroena. Logo marki Citroen, mimo iż cały delikatnie się unowocześnia, wciąż nawiązuje do zazębiających się kół daszkowych (początkowo firma zajmowała się produkcją kół zębatych z zazębieniem daszkowym). W Polsce Citroen oficjalnie pojawił się w roku 1994. Słynie z wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych m.in. pierwsze stalowe nadwozie (B12), zawieszenie hydropneumatyczne czy seryjna taśma montażowa. Marka Citroen jest bardzo znana i zasłużona w rajdach samochodowych. Firma może się pochwalić ośmioma tytułami mistrza świata w kategorii Producentów. Poza osiągnięciami na arenie sportowej, firma również ma sukcesy pionierskie w dziedzinie technologii samochodów miejskich. Citroën jako pierwsza firma motoryzacyjna oferuje dostępny w samochodzie portal usług, który dostarcza informacji ułatwiających podróżowanie. Serwis ten to Citroën Multicity.

Citroen może pochwalić się również niezależną ekskluzywną marką DS. Marka DS, wydzielona z Citroena i zarządzana przez koncern PSA, znana jest już klientom w Chinach. Nowa marka, podobnie jak dotychczasowa linia DS, będzie obejmowała modele klasy Premium. Modele tej linii cieszą się dużym uznaniem klientów, a producent nie narzeka na ich sprzedaż. Stworzenie marki DS ma dodatkowo umocnić pozycję koncernu PSA, do którego należy Citroen.

Jak każda marka, oprócz zalet technologicznych, jak i wizualnych, ma również wady. W starszych modelach tego koncernu, chociażby najbardziej popularne w Polsce modele Berlingo, Xsara, Picasso czy Saxo można było doszukać się często psującego zawieszenia (zobacz: tylna belka citroen berlingo). Tylna oś po pokonaniu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów w naszym kraju, nadawała się do naprawy. Regeneracja tylnej belki Citroen to nasza specjalność. Najwyższej jakości tylna belka do Citroen to nasza specjalność.

OBJAWY KWALIFIKUJĄCE TYLNĄ BELKĘ CITROEN DO NAPRAWY

Większość przypadków awarii belki tylnego zawieszenia Citroen, z pominięciem uszkodzenia na skutek zderzenia, w swoim początkowym stadium przebiega bezobjawowo. Belka tylnego zawieszenia Citroen ma jedną poważną wadę. Wskutek przedostawania się wody do wnętrza układu, wrażliwe na wilgoć elementy zaczynają korodować. Ich żywotność ulega skróceniu, wskutek pojawiającego się tarcia, któremu towarzyszą piszczenie i trzaski. W konsekwencji powstają luzy, a wraz z nimi ulega zaburzeniu geometria kół. Dalsze zaniedbania tej kwestii skutkują zatarciami tylnej belki. W takiej sytuacji konieczna staje się nie tylko wymiana łożysk igiełkowych, ale również poddanie regeneracji ich osadzenia w wahaczu. Duże przeciążenia połączone z korozją mogą doprowadzić do pęknięcia drążka oraz zniszczenia gniazd w których jest osadzony. Czynnościom tym towarzyszą metaliczne dźwięki przypominające dzwonienie. To jeden z pierwszych objawów że belka tylna zawieszenia Citroen zaczyna ulegać uszkodzeniu. Poza sygnałami dźwiękowymi i zmianami w geometrii kół, któremu towarzyszy zwiększone zużycie opon na bieżnikach, można zauważyć zmiany w prowadzeniu pojazdu, zwłaszcza podczas skręcania oraz występujące w przypadku pęknięcia drążka pochylenie się auta. Wszystkie te objawy oznaczają że tylna belka Citroen kwalifikuje się do naprawy. Możliwa jest też regeneracja belki Citroen.

OFERTA REGENERACJI TYLNEJ BELKI SAMOCHODU CITROEN

Regeneracja tylnej belki Citroen w naszym wykonaniu to proces kompleksowy, który rozpoczyna się od postawienia precyzyjnej diagnozy, a kończy na działaniach prowadzących do przywrócenia pojazdowi Citroen pełnej sprawności wykorzystując oryginalne i najwyższej jakości podzespoły tylnej belki. Stosujemy wyłącznie nowoczesne narzędzia, specjalistyczny sprzęt oraz komplet nowych części, dlatego regeneracja tylnej belki Citroena trwa obecnie niecałe 3 godziny. W przeszłości cała usługa zajmowała mechanikom nawet cały dzień roboczy. Tylna belka Citroen po regeneracji jest najwyższej jakości i niemalże jak fabrycznie montowana. Zregenerowana przez nas belka skrętna Citroen wytrzyma wiele lat.

Poniżej przedstawiamy szacunkowy koszt napraw dla samochodów marki Citroen, szczegóły naprawy dostępne są po kliknięciu na nazwie modelu. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą. Regeneracja belki tylnego zawieszenia Citroen jest objęta gwarancją czasową. Najwyższej jakości tylna belka do Citroen to nasza specjalizacja.
naprawa tylnej belki Citroen Saxo
naprawa tylnej belki Citroen Xara
naprawa tylnej belki Citroen Xara Picasso
naprawa tylnej belki Citroen C5
naprawa tylnej belki Citroen Berlingo

4,6/5 – (20 votes)