Search
Close this search box.

Ekstremalne przypadki zużycia Tylnej Belki

Strona główna » Aktualności » Ekstremalne przypadki zużycia Tylnej Belki

Zlekceważenie objawów uszkodzenia belki

Zanim nasz samochód będzie wyglądał tak jak na poniżej przedstawionych zdjęciach, wystąpi szereg objawów sugerujących zły stan tylnej belki. Na początku nie widać żadnych zmian w postaci obniżonej wysokości nadwozia, wszelkie uszkodzenia początkowe charakteryzują się dziwnymi piskami i stukami wydobywającymi się z tylnego zawieszenia. Jeśli jednak zaniedbamy początkowe symptomy belka może ulec całkowitemu zniszczeniu…

Ekstremalne przypadki zużycia tylnej belki

Korzystanie z samochodu który ma uszkodzoną tylną belkę może skutkować nawet poważnym wypadkiem.
W najgorszym stadium zardzewiałe podzespoły belki mogą ulec złamaniu podczas jazdy. Pęknięcie elementów takich jak drążki, wahacze czy podstawy może skutkować natychmiastowym uszkodzeniem tylnej osi, co doprowadzi do unieruchomienia pojazdu, a w najlepszym wypadku zapadnięciem się opon wewnątrz nadkoli pojazdu. Należy wówczas niezwłocznie udać się do serwisu który zajmuje się regeneracją tylnej belki.
Tak zniszczona belka, jest niemożliwa do regeneracji. Wówczas należy skorzystać z gotowej do montażu tylnej belki lub w przypadku gdy uszkodzeniu uległy drążki skrętne lub wahacze, wymieniane będą tylko i wyłącznie te podzespoły.

Koszty

Aby nie ponieść wysokich kosztów regeneracji lub całkowitej wymiany tylnej belki musimy zareagować już w przypadku początkowych objawów. Jeśli uda nam się w porę udać się do warsztatu i poddać regeneracji tylko podstawowe elementy belki unikniemy wydatku rzędu kilku tysięcy złotych. W przypadku zapadnięcia się tylnej osi podwozie pojazdu oraz inne elementy takie jak bak mogą ulec uszkodzeniu jeszcze bardziej zwiększając koszty. Dlatego należy w porę reagować i skorzystać z usług warsztatu o wysokiej renomie i ogromnym doświadczeniu w zakresie regeneracji tylnej belki.

Ekstremalne przypadki zużycia Tylnej Belki

5/5 - (1 vote)