Jak wybrać właściwą tylną belkę do twojego samochodu?

  Nadszedł czas wymiany tylnej belki zawieszenia w twoim samochodzie. W tym tekście postaramy się podpowiedzieć jak dokonać prawidłowego wyboru tak, aby później nie żałować podjętej decyzji. Nie bierzemy pod uwagę konkretnego modelu, jak choćby Peugeot 206, czy Citroen Berlingo.   Od czego powinniśmy zacząć podczas wyboru tylnej belki? W pierwszej kolejności powinniśmy zweryfikować, w… Czytaj więcej »

Mycie i konserwacja podwozia

Mycie podwozia jest często bagatelizowaną czynnością. Choć zdajemy sobie sprawę z niszczącego działania soli i jej wpływu np. na karoserię, ciągle zapominamy, że to właśnie podwozie ma z nią najczęstszy kontakt. Żwir, piasek, a także sól drogowa obficie sypana na nasze drogi zimą, potrafią w ciągu kilku sezonów spowodować prawdziwe spustoszenie w podwoziu naszego samochodu…. Czytaj więcej »

Francuskie auta – mity kontra rzeczywistość

Francuskie auta – mity kontra rzeczywistość   Francuskie auta straszą już co raz mniej a przekonanie o tym, że wszystkie auta na literę F są do niczego, powoli odchodzi w zapomnienie. Oczywiście są też francuskie samochody, posiadające złą renomę, potwierdzoną wysoką awaryjnością, jak np. słynna „królowa lawet”, czyli Laguna II, jednak bez większego trudu wśród… Czytaj więcej »

Amortyzatory – jak często wymieniać

Amortyzatory – jak często wymieniać?   Amortyzatory choć bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa oraz jakości prowadzenia samochodu są często elementem, o którym  zapominamy i wymienianym dopiero gdy jest już mocno zużyty. Kierowcy poczas przeglądu często są zwykle zdziwieni, kiedy okazuje się, że amortyzatory w ich aucie są niesprawne i wymagają wymiany. Podpowiadamy, kiedy należy zwrócić… Czytaj więcej »

Jazda z uszkodzoną tylną belką – czym grozi

Jazda z uszkodzoną tylną belką – czym grozi   Początkowe stadia uszkodzenia tylnej belki w większości przypadków przebiegają bezobjawowo. Brak świadomości jazdy samochodem z uszkodzoną tylną belką, powoduje pogłębianie się tego stanu. Ponadto znaczna ilość kierowców bagatelizuje pierwsze objawy uszkodzenia tylne belki, zwłaszcza kiedy mają miejsce w używanych samochodach. Warto jednak reagować możliwie prędko, wraz… Czytaj więcej »

Jak sprawdzić sprawność tylnej belki w Citroenie

Jak sprawdzić sprawność tylnej belki w Citroenie     Użytkownicy samochodów Citroen Berlingo często bagatelizują pierwsze objawy awarii tylnego zawieszenia, przez co wielokrotnie dochodzi do sytuacji, w których uszkodzenia stają się na tyle duże, że uniemożliwiają dalsze poruszanie się pojazdu, wskutek nadmiernego ocierania się o nadwozie nadkola opon. Ponadto używanie samochodu jedynie jako dostawczego i… Czytaj więcej »

Przyczyny uszkodzeń tylnej belki w samochodach Peugeot

Przyczyny uszkodzeń tylnej belki w samochodach Peugeot     Peugeot to francuski producent samochodów osobowych i dostawczych, a także motocykli, rowerów, motorowerów oraz elektronarzędzi. Firma jest w posiadaniu 24 zakładów produkcyjnych na całym świecie, z główną siedzibą umiejscowioną w Paryżu. Do chwili obecnej, największym sukcesem firmy była produkcja modelu 206, który wyjechał w blisko ośmiu milionach egzemplarzy. W… Czytaj więcej »

X przyczyn usterek tylnej belki skrętnej w samochodach Citroen

X przyczyn usterek tylnej belki skrętnej w samochodach Citroen     Citroen to francuska marka samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.  Zasłynęła z wprowadzenia wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak np. pierwsze stalowe nadwozia, zawieszenie hydropneumatyczne, czy seryjna taśma montażowa. Marka Citroen jest także bardzo znana i zasłużona w temacie rajdów samochodowych. Firma może się pochwalić ośmioma… Czytaj więcej »

Jak zdemontować tylną belkę w Peugeot 306

Jak zdemontować tylną belkę w Peugeot 306 Peugeot 306 pojawił się na rynku w 1993 roku i był produkowany w ciągu 8 kolejnych lat, Dzięki estetycznemu wykonaniu nadwozia, silnikowi z charakterystyczną dynamiką, wygodnemu wnętrzu i wysokiemu komfortowi jazdy przy niewygórowanej cenie części zamiennych oraz dość niskim zużyciu paliwa, zyskał szeroką rzeszę nabywców, a używane modele… Czytaj więcej »

Etapy naprawy tylnej belki w Peugeot 106

Etapy naprawy tylnej belki w Peugeot 106   Popularny model zaliczany do segmentu klasy A, produkowany w latach 1991-2003. Na początku w sprzedaży pojawiła się wersja trzydrzwiowa, a w kolejnym roku wariant pięciodrzwiowy. Model sprawdził się znakomicie i przez dwanaście lat zdobył blisko 2,8 miliona nabywców stając się jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów marki Peugeot… Czytaj więcej »