Jak sprawdzić sprawność tylnej belki w Citroenie

Jak sprawdzić sprawność tylnej belki w Citroenie     Użytkownicy samochodów Citroen Berlingo często bagatelizują pierwsze objawy awarii tylnego zawieszenia, przez co wielokrotnie dochodzi do sytuacji, w których uszkodzenia stają się na tyle duże, że uniemożliwiają dalsze poruszanie się pojazdu, wskutek nadmiernego ocierania się o nadwozie nadkola opon. Ponadto używanie samochodu jedynie jako dostawczego i… Czytaj więcej »

Przyczyny uszkodzeń tylnej belki w samochodach Peugeot

Przyczyny uszkodzeń tylnej belki w samochodach Peugeot     Peugeot to francuski producent samochodów osobowych i dostawczych, a także motocykli, rowerów, motorowerów oraz elektronarzędzi. Firma jest w posiadaniu 24 zakładów produkcyjnych na całym świecie, z główną siedzibą umiejscowioną w Paryżu. Do chwilki obecnej, największym sukcesem firmy była produkcja modelu 206, który wyjechał w blisko ośmiu milionach egzemplarzy. W… Czytaj więcej »

X przyczyn usterek tylnej belki skrętnej w samochodach Citroen

X przyczyn usterek tylnej belki skrętnej w samochodach Citroen     Citroen to francuska marka samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych.  Zasłynęła z wprowadzenia wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, takich jak np..  pierwsze stalowe nadwozia, zawieszenie hydropneumatyczne, czy seryjna taśma montażowa. Marka Citroen jest także bardzo znana i zasłużona w temacie rajdów samochodowych. Firma może się pochwalić… Czytaj więcej »

Jak zdemontować tylną belkę w Peugeot 306

Jak zdemontować tylną belkę w Peugeot 306 Peugeot 306 pojawił się na rynku w 1993 roku i był produkowany w ciągu 8 kolejnych lat, Dzięki estetycznemu wykonaniu nadwozia, silnikowi z charakterystyczną dynamiką, wygodnemu wnętrzu i wysokiemu komfortowi jazdy przy niewygórowanej cenie części zamiennych oraz dość niskim zużyciu paliwa, zyskał szeroką rzeszę nabywców, a używane modele… Czytaj więcej »

Etapy naprawy tylnej belki w Peugeot 106

Etapy naprawy tylnej belki w Peugeot 106   Popularny model zaliczany do segmentu klasy A, produkowany w latach 1991-2003. Na początku w sprzedaży pojawiła się wersja trzydrzwiowa, a w kolejnym roku wariant pięciodrzwiowy. Model sprawdził się znakomicie i przez dwanaście lat zdobył blisko 2,8 miliona nabywców stając się jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów marki Peugeot… Czytaj więcej »

Jak przygotować samochód przed wyjazdem na długi weekend majowy?

Jak przygotować samochód przed wyjazdem na długi weekend majowy? Ten rok obfituje w długie weekendy. Sporo czasu na wypoczynek będziemy mieli także podczas zbliżającej się majówki. Gdzie warto się wybrać, co zobaczyć i jak spędzić weekend majowy – to pytania najczęściej zaprzątające głowy kierowców, pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo na drodze, a odpowiednie przygotowanie… Czytaj więcej »

ZBIEŻNOŚĆ I GEOMETRIA KÓŁ – wpływ na bezpieczeństwo

ZBIEŻNOŚĆ I GEOMETRIA KÓŁ – wpływ na bezpieczeństwo   Zawieszenie samochodu to układ składający się z wielu powiązanych ze sobą elementów, których poprawne ustawienie, nazywane geometrią kół, wpływa na komfort, ekonomię i bezpieczeństwo jazdy. Nieprawidłowości w ustawieniu kół  w połączeniu z niekorzystnymi warunkami na drodze, stwarzają ogromne niebezpieczeństwo podczas jazdy. Chwila nieuwagi i nasze auto… Czytaj więcej »

Jakie samochody mają tylną belkę skrętną?

Jakie samochody mają tylną belkę skrętną?   Tylna belka – rozwiązanie stosowane głównie we francuskich samochodach marek Peugeot, Citroen oraz Renault.Przez wielu uważana za największą bolączkę wielu modeli. Dziś przedstawimy wszystkie modele w których występuje ten typ tylnego zawieszenia.   Czym jest tylna belka skrętna? Zasady działania tylnej belki skrętnej Jakie auta posiadają tylną belkę?… Czytaj więcej »

Peugeot 306 ekonomiczny i trwały

Peugeot 306 to samochód, który odpowiednio serwisowany potrafi służyć przez długie lata. Kompaktowa 306 nie jest pozbawiona kilku wad, lecz odpowiednia reakcja i serwis znacznie przedłużą żywot samochodu. Peugeot 306 ekonomiczny i trwały Samochód został zaprezentowany w 1993 roku. Przez 9 lat produkcji, sprzedano ponad 2,8 milionów egzemplarzy. 306 była dostępna w wielu wariantach nadwozia,… Czytaj więcej »

Peugeot 106 zwinny i ekonomiczny hatchback

W latach 90 pojazdy z segmentu A oraz B zaczęły zyskiwać na popularności. Jednym z zaprezentowanych małych hatchbacków był Peugeot 106. Pojazd firmy Peugeot jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie niską awaryjność oraz ekonomię. Peugeot 106 zwinny i ekonomiczny hatchback Mimo niewielkich rozmiarów oraz małych jednostek napędowych, samochód jest dynamiczny i idealnie trzyma się… Czytaj więcej »