Zabezpieczony: Naprawa tylnej belki – To musisz wiedzieć!

Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

Dlaczego belka w Peugeot 206 tak szybko się psuje?

Mówi się o tym, że samochody francuskiego pochodzenia bywają problematyczne, zwłaszcza w kwestii zawieszenia. Być może rozważasz zakup takiego pojazdu i obawiasz się podjęcia decyzji właśnie z tego powodu? Czym właściwie jest tylna belka i czy rzeczywiście jest aż tak awaryjna? Czym jest tylna belka skrętna? Jakie są powody uszkodzenia tylnej belki? Gdzie naprawić tylną… Czytaj więcej »

Na czym polega regeneracja tylnej belki do Peugeot Partner?

Rodzinny samochód, za niewielkie pieniądze, o prostej konstrukcji i niskich kosztach eksploatacyjnych – tak w skrócie można opisać kombivana, którego pierwsze modele zadebiutowały w 1996 roku. Wraz z bliźniaczym Citroenem Berlingo, stał się jednym z ciekawszych modeli, pełniącym jednocześnie rolę pojazdu użytkowego, jak i osobowego. Ta wszechstronność przełożyła się na wysoką popularność modelu, za sprawą… Czytaj więcej »

Opony letnie – czy nadają się do jazdy zimą?

Za jazdę na oponach letnich w Polsce, nie grożą nam żadne konsekwencje. Są też kraje, w których regularna wymiana opon, dwa razy do roku, jest obowiązkowa. Możliwość korzystania z jednego zestawu opon może wydawać się kusząca, ale czy to na pewno dobre rozwiązanie?   Jakie są odpowiednie warunki pogodowe do jazdy oponami letnimi? Wady używania… Czytaj więcej »

Układ zawieszenia zasada działania

Układ zawieszenia zasada działania   Zawieszenie samochodu jest układem odpowiedzialnym za szereg funkcji niezbędnych do prawidłowego poruszania się pojazdu. Do najważniejszych należą utrzymywanie nadwozia na określonej wysokości podczas jazdy oraz niwelowanie sił powstających podczas pokonywania nierówności, skręcania, czy hamowania, a tym samym pomagają zadbać o komfort i bezpieczeństwo podróżujących. Dążenie do realizacji wielu często sprzecznych… Czytaj więcej »

Jak wybrać właściwą tylną belkę do twojego samochodu

  Nadszedł czas wymiany tylnej belki zawieszenia w twoim samochodzie. W tym tekście postaramy się podpowiedzieć jak dokonać prawidłowego wyboru tak, aby później nie żałować podjętej decyzji. Nie bierzemy pod uwagę konkretnego modelu, jak choćby Peugeot 206, czy Citroen Berlingo.   Od czego powinniśmy zacząć podczas wyboru tylnej belki? Czy pojemność silnika ma jakikolwiek wpływ… Czytaj więcej »

Tylna belka – regeneracja czy wymiana?

Tylna belka skrętna jest to rodzaj zawieszenia tylnego, utożsamianego z pojazdami francuskiego pochodzenia. Prosta konstrukcja, niewielkie koszty produkcji i naprawy a także stosunkowa wytrzymałość oraz komfort prowadzenia, zadecydowały o popularności tego rozwiązania. Niestety polskie warunki drogowe różnią się od tych, które występują w kraju producenta, co wpływa na zwiększoną awaryjność tego elementu. Jak rozpoznać awarię… Czytaj więcej »

Mycie i konserwacja podwozia

Mycie podwozia jest często bagatelizowaną czynnością. Choć zdajemy sobie sprawę z niszczącego działania soli i jej wpływu np. na karoserię, ciągle zapominamy, że to właśnie podwozie ma z nią najczęstszy kontakt. Żwir, piasek, a także sól drogowa obficie sypana na nasze drogi zimą, potrafią w ciągu kilku sezonów spowodować prawdziwe spustoszenie w podwoziu naszego samochodu…. Czytaj więcej »

Francuskie auta – mity kontra rzeczywistość

Francuskie auta – mity kontra rzeczywistość   Francuskie auta straszą już co raz mniej a przekonanie o tym, że wszystkie auta na literę F są do niczego, powoli odchodzi w zapomnienie. Oczywiście są też francuskie samochody, posiadające złą renomę, potwierdzoną wysoką awaryjnością, jak np. słynna „królowa lawet”, czyli Laguna II, jednak bez większego trudu wśród… Czytaj więcej »

Amortyzatory – jak często wymieniać

Amortyzatory – jak często wymieniać?   Amortyzatory choć bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa oraz jakości prowadzenia samochodu są często elementem, o którym  zapominamy i wymienianym dopiero gdy jest już mocno zużyty. Kierowcy poczas przeglądu często są zwykle zdziwieni, kiedy okazuje się, że amortyzatory w ich aucie są niesprawne i wymagają wymiany. Podpowiadamy, kiedy należy zwrócić… Czytaj więcej »