Jak przygotować samochód przed wyjazdem na długi weekend majowy?

Jak przygotować samochód przed wyjazdem na długi weekend majowy? Ten rok obfituje w długie weekendy. Sporo czasu na wypoczynek będziemy mieli także podczas zbliżającej się majówki. Gdzie warto się wybrać, co zobaczyć i jak spędzić weekend majowy – to pytania najczęściej zaprzątające głowy kierowców, pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo na drodze, a odpowiednie przygotowanie… Czytaj więcej »

ZBIEŻNOŚĆ I GEOMETRIA KÓŁ – wpływ na bezpieczeństwo

ZBIEŻNOŚĆ I GEOMETRIA KÓŁ – wpływ na bezpieczeństwo   Zawieszenie samochodu to układ składający się z wielu powiązanych ze sobą elementów, których poprawne ustawienie, nazywane geometrią kół, wpływa na komfort, ekonomię i bezpieczeństwo jazdy. Nieprawidłowości w ustawieniu kół  w połączeniu z niekorzystnymi warunkami na drodze, stwarzają ogromne niebezpieczeństwo podczas jazdy. Chwila nieuwagi i nasze auto… Czytaj więcej »

Jakie samochody mają tylną belkę skrętną?

Jakie samochody mają tylną belkę skrętną?   Tylna belka – rozwiązanie stosowane głównie we francuskich samochodach marek Peugeot, Citroen oraz Renault.Przez wielu uważana za największą bolączkę wielu modeli. Dziś przedstawimy wszystkie modele w których występuje ten typ tylnego zawieszenia.   Czym jest tylna belka skrętna? Zasady działania tylnej belki skrętnej Jakie auta posiadają tylną belkę?… Czytaj więcej »

Peugeot 306 ekonomiczny i trwały

Peugeot 306 to samochód, który odpowiednio serwisowany potrafi służyć przez długie lata. Kompaktowa 306 nie jest pozbawiona kilku wad, lecz odpowiednia reakcja i serwis znacznie przedłużą żywot samochodu. Peugeot 306 ekonomiczny i trwały Samochód został zaprezentowany w 1993 roku. Przez 9 lat produkcji, sprzedano ponad 2,8 milionów egzemplarzy. 306 była dostępna w wielu wariantach nadwozia,… Czytaj więcej »

Peugeot 106 zwinny i ekonomiczny hatchback

W latach 90 pojazdy z segmentu A oraz B zaczęły zyskiwać na popularności. Jednym z zaprezentowanych małych hatchbacków był Peugeot 106. Pojazd firmy Peugeot jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie niską awaryjność oraz ekonomię. Peugeot 106 zwinny i ekonomiczny hatchback Mimo niewielkich rozmiarów oraz małych jednostek napędowych, samochód jest dynamiczny i idealnie trzyma się… Czytaj więcej »

Renault Laguna Rewolucja stylizacyjna

Dla jednych Laguna I generacji to idealny samochód klasy średniej w przystępnej cenie, dla innych natomiast to starsza siostra nazywanej popularnie „Królowej Lawet” czyli Laguny II generacji. Laguna I nie jest jednak tak kłopotliwa jak jej młodsza siostra. Laguna Rewolucja w stylizacji Renault Kiedy w 1994 roku prezentowano nową Lagunę, bardzo szybko zdobyła uznanie ze… Czytaj więcej »

Silnik Benzynowy vs Silnik Diesla

Silniki benzynowe – rewolucja na skalę światową Kiedy w 1876 niemiecki wynalazca Nikolaus Otto skonstruował pierwszy silnik benzynowy o zapłonie iskrowym nikt nie podejrzewał, iż w przyszłości będzie on obecny na niemalże większości ulic na świecie. Silniki spalinowe zrewolucjonizowały przemysł motoryzacyjny, umożliwiając powstanie samochodów znanych nam obecnie. Zasada działania silnika benzynowego jest bardzo prosta. Opiera… Czytaj więcej »

Citroen Saxo – Koniec ery kanciastych Citroenów

Citroen Saxo zadebiutował w 1996 roku, jako bezpośredni następca Citroena AX. Zakończył on erę topornego designu, mocnych kwadratowych linii i słabego wykończenia. Jest on obecnie bardzo ciekawą propozycją dla osób chcących zakupić ekonomiczny, bezawaryjny pojazd w niskiej cenie. Citroen Saxo bez wad – prócz tylnej belki Konstrukcyjnie opiera się na Puegeocie 106. W porównaniu do… Czytaj więcej »

Ekstremalne przypadki zużycia Tylnej Belki

Zlekceważenie objawów uszkodzenia belki Zanim nasz samochód będzie wyglądał tak jak na poniżej przedstawionych zdjęciach, wystąpi szereg objawów sugerujących zły stan tylnej belki. Na początku nie widać żadnych zmian w postaci obniżonej wysokości nadwozia, wszelkie uszkodzenia początkowe charakteryzują się dziwnymi piskami i stukami wydobywającymi się z tylnego zawieszenia. Jeśli jednak zaniedbamy początkowe symptomy belka może… Czytaj więcej »

Peugeot wszechstronny zwycięzca motosportu

Peugeot w motosporcie Firma Peugeot może się pochwalić się bardzo bogatą historią w motosporcie. Zespoły rajdowe spod znaku lwa wygrywały zarówno rajdowe mistrzostwa świata jak i słynny wyścig Pikes Peak. Obecnie zespół odnosi sukcesy w jednym z najbardziej znanych rajdów świata – rajdzie Dakar. Wpływ Peugeota na rajdy samochodowe i wyścigi W latach 80 ubiegłego… Czytaj więcej »