Tylna belka

 • Dobrze trafiłeś, naprawimy Twoją belkę na miejscu w dwie godziny i zapomnisz o problemie raz na zawsze…

  Na początek trochę wiedzy technicznej.
  Konstrukcja tylnego zawieszenia W autach koncernu PSA (PEUGEOT/CITROEN) oparta jest o niezależne wahacze wzdłużne pracujące na tzw. czopach. Praca wahacza na czopie jest łożyskowana zestawem łożysk igiełkowych – to właśnie słaby punkt tego rozwiązania. Łożyska nie są nadzwyczaj trwałe, szczególnie na dziurawych polskich drogach, pojawiają się luzy również w uszczelnieniach wahaczy, dostaje się woda, która przyspiesza jeszcze zużycie elementów.Tu trzeba dodać, ze na zużycie belki duży wpływ ma stan amortyzatorów, poduszek belki, a nawet opon.

  Co się dzieje dalej?

  Na początku słychać skrzypienie w tylnym zawieszeniu, w szczególności przy załadowanym aucie. Później pojawiają się coraz większe stuki i luzy na kołach, aż do momentu gdy koła zaczynają się odchylać od pionu i ich górna część ociera o wewnętrzną stronę nadkola. Takie zużycie czyni auto niebezpiecznym i dyskwalifikuje auto z dalszej eksploatacji. Zużyciu ulegają nie tylko łożyska i czopy, ale również gniazda osadzenia łożysk. Do takiej naprawy często musimy użyć nowych części zawieszenia, gdyż nie ma możliwości osadzenia łożyska na swoim miejscu.

  Co to oznacza dla Ciebie?
  Nie czekaj aż usłyszysz głośne stuki z tyłu auta, zadbaj o profilaktyczną naprawę tylnej osi zanim uszkodzisz całe zawieszenie. Wymienisz tylko łożyska i koszt naprawy będzie symboliczny. Nie zawsze wymienia się czopy.

  Jak to naprawimy?
  Naprawa tylnej osi polega na wymianie zestawów łożysk igiełkowych, czopów (jeśli konieczne) oraz dodatkowych elementów zawieszenia, w razie takiej potrzeby np. poduszek i amortyzatorów Wszystkie części do belek i inne części zamienne do aut francuskich posiadamy na sklepowym magazynie. Masz pewność, że nic nam nie zabraknie. Koszt całej usługi z częsciami wyniesie cię u nas taniej niż zakup używanej belki, a pozaty masz pewność co do belki ponieważ naprawialiśmy Twoją.

  NAPRAWA TYLNEJ BELKI RENAULT, CITROEN I PEUGEOT

  Wszelkie naprawy tylnej osi wykonujemy na poczekaniu, czas trwania nie przekracza 2-3 roboczo godzin. Przy każdym aucie pracuje dwóch doświadczonych mechaników. Przy naprawach używamy solidnych narzędzi pneumatycznych i ściągaczy hydraulicznych, tak żeby jak najmniej uszkadzać elementy zawieszenia.
  Po naprawie twój peugeot/citroen będzie jak nowy, dlatego damy ci gwarancję dłuższą jak dawała fabryka – nawet do 36 miesięcy! Dajemy taką długą gwararancję bo Wykonaliśmy już tysiące napraw belek i jesteśmy pewni naszej roboty.
  Dobrze trafiłeś, naprawimy twój samochód szybko i sprawnie, będziesz miał gwarancję dobrze wykonanej regeneracji i znowu będziesz się cieszył bezpiecznym autem.
  Najlepiej skontaktuj się i umów na naprawę w naszych warsztatach w Świdnicy pod Wrocławiem, Krakowie oraz Poznaniu.

Tylna belka, naprawa tylnej belki, regeneracja tylnej belki