Pojazd ten jest bardzo funkcjonalny z dobrze zagospodarowanym przedziałem pasażerskim. We wnętrzu pojazdu można znaleźć wiele kieszeni i skrytek, które są bardzo przydatne. Renault Scenic został nagrodzony tytułem Samochodu Roku ’97 w swojej klasie. Auto prezentuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Zapewnia bardzo dobry komfort jazdy. Posiada wysokie, wygodne fotele oraz dobre wygłuszenie co sprawia, iż jazda z całą rodziną w dłuższą podróż nie będzie wyzwaniem. Bagażnik auta ma pojemność 410 litrów, a po złożeniu tylnych foteli aż 1800 l.

Firma Renault wydając na rynek rodzinny model auta zyskała znaczną grupę przychylnych klientów posiadających dzieci. Niestety auto, które najczęściej było obciążone czteroma lub pięcioma osobami na pokładzie, było mocno narażone na uszkodzenie tylnego zawieszenia (tylna belka). W kolejnych wersjach tego modelu udało się wyeliminować wadę tego modelu, jaką była regeneracja tylnej belki.

Wymiana bądź naprawa osi w tym samochodzie w naszych serwisach nie trwa dłużej niż 4h. Regeneracja tylnej belki przez naszych mechaników odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Po takiej naprawie auto nadaje się do jazdy przez kolejne lata po naszych polskich drogach.

Zobacz również: naprawa tylnej belki w innych modelach Renault