Citroen Saxo – Koniec ery kanciastych Citroenów

Citroen Saxo zadebiutował w 1996 roku, jako bezpośredni następca Citroena AX. Zakończył on erę topornego designu, mocnych kwadratowych linii i słabego wykończenia. Jest on obecnie bardzo ciekawą propozycją dla osób chcących zakupić ekonomiczny, bezawaryjny pojazd w niskiej cenie. Citroen Saxo bez wad – prócz tylnej belki Konstrukcyjnie opiera się na Puegeocie 106. W porównaniu do… Czytaj więcej »

Ekstremalne przypadki zużycia Tylnej Belki

Zlekceważenie objawów uszkodzenia belki Zanim nasz samochód będzie wyglądał tak jak na poniżej przedstawionych zdjęciach, wystąpi szereg objawów sugerujących zły stan tylnej belki. Na początku nie widać żadnych zmian w postaci obniżonej wysokości nadwozia, wszelkie uszkodzenia początkowe charakteryzują się dziwnymi piskami i stukami wydobywającymi się z tylnego zawieszenia. Jeśli jednak zaniedbamy początkowe symptomy belka może… Czytaj więcej »

Peugeot wszechstronny zwycięzca motosportu

Peugeot w motosporcie Firma Peugeot może się pochwalić się bardzo bogatą historią w motosporcie. Zespoły rajdowe spod znaku lwa wygrywały zarówno rajdowe mistrzostwa świata jak i słynny wyścig Pikes Peak. Obecnie zespół odnosi sukcesy w jednym z najbardziej znanych rajdów świata – rajdzie Dakar. Wpływ Peugeota na rajdy samochodowe i wyścigi W latach 80 ubiegłego… Czytaj więcej »

Sukcesy Citroena w rajdach samochodowych

Zazwyczaj samochody francuskich marek Citroen, Peugeot czy Renault kojarzone są z solidnymi limuzynami lub kompaktowymi miejskimi samochodami. Natomiast dla fanów rajdów samochodowych Citroen C4 kojarzy się głównie z 9 krotnym mistrzem świata Sébastienem Loeb’em. Producenci francuskich samochodów przez wiele lat osiągnęli znaczące sukcesy w różnych typach rywalizacji samochodowych. Można śmiało stwierdzić, iż bez francuskich samochodów… Czytaj więcej »

Tylna belka bez tajemnic

Samochody francuskich marek Citroen, Peugeot oraz Renault posiadają jedną wspólną cechę, jest nią tylna belka skrętna zwana również belką skrętną lub nośną. Jest to bardzo prosta i kompaktowa konstrukcja oparta głównie na sztywnej, łączącej dwa koła belce. Ten typ zawieszenia określany jest jako zawieszenie pół-zależne. Budowa tylnej belki skrętnej Belka skrętna zbudowana jest z wielu… Czytaj więcej »

Tylne zawieszenie w Peugeot 206

Peugeot 206 samochód osobowy klasy B wyprodukowany przez koncern PSA pod marką Peugeot. Produkowany na przestrzeni 14 lat, od 1998 aż do 2012. Auto wyśmienite dla kogoś, kto szuka sprytnego i dynamicznego auta miejskiego z drapieżnym wyglądem. Tylne zawieszenie w Peugeot 206 Wbrew powszechnej opinii jest całkiem przyjazne dla właściciela, części zamienne nie są drogi,… Czytaj więcej »

Jak zaczynał Peugeot

Jak zaczynał Peugeot Peugeot jedna z francuskich marek samochodów osobowych oraz dostawczych, która powstała już w XIX wieku. Mało kto wie, że Peugeot produkuje także motocykle, skutery a nawet rowery! Ponadto, wraz z marką Citroen tworzy obecnie koncern PSA. Niemniej jednak, pierwsze wzmianki na temat działalności zarejestrowano w 1810 roku, kiedy to Jean Pierre Peugeot… Czytaj więcej »

Peugeot Partner – dostawczy czy osobowy?

Peugeot Partner auto produkowane w wersji zarówno w wersji osobowej jak i osobowo-dostawczej typu kombivan. Produkowany wspólnie z firmą Citroen w latach 1996-2008. Peugeot Partner – dostawczy czy osobowy? Dotychczas wystąpiły dwie generacje tego modelu. Partner został zaprojektowany jako całkowicie nowa konstrukcja, jednakże w jego budowie wykorzystano również elementy pochodzące z innych aut koncernu PSA… Czytaj więcej »

Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla?

Przychodzi ten moment kiedy rodzina się powiększa. Dla wielu mężczyzn jest to czas wyzwań, potrzeby jak i oczekiwania diametralnie się zmieniają. Nachodzi wtedy również pytanie. Czy nasze auto nie jest za małe? Czy wózek się zmieści? A gdzie ulokujemy psa na podróż? Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla? Częstym rozwiązaniem jest minivan…. Czytaj więcej »

Francuskie auta dla emerytów

Podeszły wiek to dobry czas na zakup auta. Brak pracy czy wolny czas po odejściu dzieci z domu zapewnia dużo możliwości, które mogą zostać wykorzystane na turystykę i rekreację. Francuskie auta dla emerytów Ważnym elementem decydującym o zakupie auta oprócz ceny jest również wygoda oraz funkcjonalność. Możliwość łatwego wsiadania, szerokie drzwi oraz siedzenie względnie wysoko… Czytaj więcej »