Peugeot wszechstronny zwycięzca motosportu

Peugeot w motosporcie Firma Peugeot może się pochwalić się bardzo bogatą historią w motosporcie. Zespoły rajdowe spod znaku lwa wygrywały zarówno rajdowe mistrzostwa świata jak i słynny wyścig Pikes Peak. Obecnie zespół odnosi sukcesy w jednym z najbardziej znanych rajdów świata – rajdzie Dakar. Wpływ Peugeota na rajdy samochodowe i wyścigi W latach 80 ubiegłego… Czytaj więcej »

Sukcesy Citroena w rajdach samochodowych

Zazwyczaj samochody francuskich marek Citroen, Peugeot czy Renault kojarzone są z solidnymi limuzynami lub kompaktowymi miejskimi samochodami. Natomiast dla fanów rajdów samochodowych Citroen C4 kojarzy się głównie z 9 krotnym mistrzem świata Sébastienem Loeb’em. Producenci francuskich samochodów przez wiele lat osiągnęli znaczące sukcesy w różnych typach rywalizacji samochodowych. Można śmiało stwierdzić, iż bez francuskich samochodów… Czytaj więcej »

Tylna belka bez tajemnic

Samochody francuskich marek Citroen, Peugeot oraz Renault posiadają jedną wspólną cechę, jest nią tylna belka skrętna zwana również belką skrętną lub nośną. Jest to bardzo prosta i kompaktowa konstrukcja oparta głównie na sztywnej, łączącej dwa koła belce. Ten typ zawieszenia określany jest jako zawieszenie pół-zależne. Budowa tylnej belki skrętnej Belka skrętna zbudowana jest z wielu… Czytaj więcej »

Tylne zawieszenie w Peugeot 206

Peugeot 206 samochód osobowy klasy B wyprodukowany przez koncern PSA pod marką Peugeot. Produkowany na przestrzeni 14 lat, od 1998 aż do 2012. Auto wyśmienite dla kogoś, kto szuka sprytnego i dynamicznego auta miejskiego z drapieżnym wyglądem. Wbrew powszechnej opinii jest całkiem przyjazne dla właściciela, części zamienne nie są drogi, a koszty utrzymania nie nadwyrężają… Czytaj więcej »

Jak zaczynał Peugeot

Peugeot jedna z francuskich marek samochodów osobowych oraz dostawczych, która powstała już w XIX wieku. Mało kto wie, że Peugeot produkuje także motocykle, skutery a nawet rowery! Ponadto, wraz z marką Citroen tworzy obecnie koncern PSA. Niemniej jednak, pierwsze wzmianki na temat działalności zarejestrowano w 1810 roku, kiedy to Jean Pierre Peugeot otworzył zakłady mechaniczne… Czytaj więcej »

Peugeot Partner – dostawczy czy osobowy?

Peugeot Partner auto produkowane w wersji zarówno w wersji osobowej jak i osobowo-dostawczej typu kombivan. Produkowany wspólnie z firmą Citroen w latach 1996-2008. Dotychczas wystąpiły dwie generacje tego modelu. Partner został zaprojektowany jako całkowicie nowa konstrukcja, jednakże w jego budowie wykorzystano również elementy pochodzące z innych aut koncernu PSA (między innymi zawieszenie przednie typu McPherson,… Czytaj więcej »

Renault Megane Scenic – auto dla rodziny czy singla?

Przychodzi ten moment kiedy rodzina się powiększa. Dla wielu mężczyzn jest to czas wyzwań, potrzeby jak i oczekiwania diametralnie się zmieniają. Nachodzi wtedy również pytanie. Czy nasze auto nie jest za małe? Czy wózek się zmieści? A gdzie ulokujemy psa na podróż? Częstym rozwiązaniem jest minivan. Jest to samochód niezwykle popularny w Stanach Zjednoczonych. W… Czytaj więcej »

Francuskie auta dla emerytów

Podeszły wiek to dobry czas na zakup auta. Brak pracy czy wolny czas po odejściu dzieci z domu zapewnia dużo możliwości, które mogą zostać wykorzystane na turystykę i rekreację. Ważnym elementem decydującym o zakupie auta oprócz ceny jest również wygoda oraz funkcjonalność. Możliwość łatwego wsiadania, szerokie drzwi oraz siedzenie względnie wysoko są naprawdę potrzebne. Dobrym… Czytaj więcej »

Czas na opony zimowe? Sprawdź przy okazji geometrię kół!

Nadchodzi ten czas, nie zawsze lubiany przez kierowców, kiedy należy zmienić opony letnie na zimowe. Podobnie jak latem nie chodzimy w kozakach, zimą nie powinniśmy jeździć na letnich oponach. Na szczęście większość z kierowców jest już tego świadoma. Coraz więcej osób bowiem dba i sprawdza stan ogumienia swojego auta. Ale zaraz, czy tylko zwracać uwagę… Czytaj więcej »

Przegląd zawieszenia: wahacz, stabilizator, amortyzator, sworzeń, sprężyny, tuleje. Co charakteryzuje poszczególne elementy?

Ilekroć auto zaczyna dziwnie się prowadzić, dochodzą z niego niepokojące stuki, a jadąc czujesz się jakbyś jechał polną drogą, koniecznie odwiedź profesjonalny serwis samochodowy. Nie lekceważ objawów, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo Twoje oraz pasażerów. Producenci nowoczesnych samochodach zapewniają, że elementy zawieszenia są trwałe i odporne na uszkodzenia. Niestety są to jedynie wyniki badań przeprowadzanych na… Czytaj więcej »